Test uw kennis
Bij de gereedmelding (o.b.v. de Wkb) moeten plattegrondtekeningen worden ingediend. Wat hoeft niet op deze tekeningen te worden aangegeven?
A) Brandscheidingen
B) Draairichting van deuren
C) Noodverlichting
D) Rookmelders
Verwijzing naar artikel 2.21 lid 2 Bbl
Bij de gereedmelding van een bouwactiviteit dient de informatie, genoemd in artikel 2.21 lid 2 Bbl, bij het bevoegd gezag aangeleverd te worden.
Brandveiligheidsinformatie vereist
Vanuit artikel 2.21 lid 2 onder g Bbl is aangegeven: gegevens en bescheiden over de brandveiligheid als bedoeld in artikel 6.8, eerste lid, onder d, onder 4° en 5°. Dit betekent dat gebruiksmeldingstekeningen (in afgeslankte vorm) aangeleverd moeten worden.
Aanleveren van beschikbare gegevens
De aan te leveren gegevens en bescheiden zijn noodzakelijk bij de bouw van het bouwwerk en bij oplevering en zijn dus beschikbaar. Ze hoeven niet apart opgesteld te worden. De beschikbare informatie wordt (digitaal) aan het bevoegd gezag aangeleverd.
Geen bewaarplicht voor de eigenaar
Er is hiermee geen bewaarplicht voor de eigenaar.
Het dossier bevoegd gezag
Alle benodigde aan te leveren documenten worden benoemd als dossier bevoegd gezag. Deze informatie wordt nodig geacht voor het toezicht op het gerealiseerde bouwwerk.
Antwoord op de vraag
Het juiste antwoord is dus: D) Rookmelders ✅