Nee, dit is niet identiek.
Bouwbesluit 2012
Bij een beroep op gelijkwaardigheid vanuit het Bouwbesluit 2012 moet ten genoegen van het bevoegd gezag worden aangetoond dat het bouwwerk of het gebruik daarvan ten minste eenzelfde mate van veiligheid, bescherming van de gezondheid, bruikbaarheid, energiezuinigheid of milieu biedt als is beoogd met het betrokken voorschrift. Dit betekent dat elk beroep op gelijkwaardigheid moet worden getoetst.
Omgevingswet en Besluit bouwwerken leefomgeving (Bbl)
Artikel 4.7 lid 2 Omgevingswet biedt de mogelijkheid om gelijkwaardigheid toe te staan zonder voorafgaande toestemming van het bevoegd gezag.
Indien een gelijkwaardigheid betrekking heeft op een activiteit waarvoor in het Bbl geen omgevingsvergunning, maar wel een melding is voorgeschreven, is toestemming als bedoeld in artikel 4.7 Omgevingwet niet vereist. Wel moet deze gelijkwaardigheid worden gemeld.
Als een gelijkwaardigheid betrekking heeft een activiteit waarvoor geen omgevingsvergunning is vereist en geen melding wordt voorgeschreven, is geen accordering vanuit het bevoegd gezag vereist.
Belangrijk is dat bij een gelijkwaardigheid, deze ten tijde van gebruik in stand moet worden gehouden. Dit op basis van artikel 2.5 Bbl (soortgelijk aan artikel 1.3 lid 3 Bouwbesluit 2012).